Delegacje rolników z Francji i Rumuni w powiecie

Współpraca w pozyskiwaniu dodatkowych dochodów w gospodarstwach rolnych. była tematem przewodnim, spotkania, które odbyło się 12 maja 2012 r. w Hotelu Niagara. Tego dnia Powiat Koniński gościł delegacje rolników z Francji i Rumuni. W zjeździe uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Powiatu Konińskiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska, a także delegaci Zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Koninie oraz Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Zaproszeni goście, a także starosta koniński – Małgorzata Waszak, wicestarosta – Andrzej Nowak oraz Bogumił Leszczak - przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska, w godzinach popołudniowych współuczestniczyli w szkoleniu nt.: ”Rolnictwo francuskie - pozyskiwanie dodatkowych dochodów w gospodarstwach”. Poruszono również tematy dotyczące promocji produktu lokalnego poprzez sprzedaż bezpośrednią oraz dodatkowych dochodów w gospodarstwie poprzez różnicowanie działalności. Szkolenie przeprowadzili specjaliści z delegacji francuskiej.

Rolnicy delegacji francuskiej i rumuńskiej w czasie pobytu w powiecie konińskim wzięli udział w prezentacji produktu lokalnego, obejrzeli rękodzieło, poznali tradycje ludowe, a także degustowali potrawy regionalne na terenie gminy Wilczyn. Zwiedzali również punkt skupu owoców miękkich grupy producentów w Sokółkach oraz dwa gospodarstwa rolne na terenie gminy Kramsk.

Delegacje rolników z Francji i Rumuni w powiecie