Skocz do zawartości

Aktualności

Aktualności

Delegacja powiatu na obchodach rocznicowych w Ilmenau

„Mamy świadomość, że poprzez dzisiejsze obchody wracamy wraz z Państwem do jednego z najważniejszych wydarzeń, o ile nie najważniejszego, w powojennej historii Waszego Państwa i Narodu” - te słowa wicestarosta Andrzej Nowak skierował do uczestników obchodów 21 rocznicy zburzenia muru berlińskiego, które odbyły się 3 października w Ilmenau.
 
Na lokalne uroczystości upamiętniające 21 rocznicę upadku muru berlińskiego, zaproszenie Starosty Benno Kaufholda przyjęło ponad 450 gości: przedstawicieli władz sąsiednich powiatów, lokalnych samorządów, służb mundurowych, a także powiatów partnerskich z Polski i Turcji. Nasz samorząd reprezentowany był przez delegację pod przewodnictwem wicestarosty Andrzeja Nowaka, w składzie: członkowie zarządu powiatu Jacek Wysocki i Tadeusz Jaroszewski oraz radni Mirosław Durczyński i Andrzej Kłosowski.
 
Rocznicowe obchody stały się okazją do złożenia władzom powiatu Ilm gratulacji oraz serdecznych życzeń.
 
W imieniu naszego samorządu, głos zabrał wicestarosta Andrzej Nowak: „Dziś Narodowi niemieckiemu, a w szczególności naszym Przyjaciołom z powiatu Ilm, życzymy harmonijnej paraleli między dobrostanem poszczególnych obywateli a dobrostanem państwa, życzymy też, by za sprawą tej harmonii możliwe było indywidualne szczęście każdego mieszkańca powiatu Ilm, każdego obywatela Niemiec i dobrobyt niemieckiego państwa”.
 
Uroczystości uświetnił koncert chóru kameralnego Uniwersytetu Technicznego w Ilmenau.
 
Zgodnie z umową o współpracy partnerskiej, dwudniowy pobyt polskiej delegacji w Ilm sfinansowany został przez stronę zapraszającą.

Delegacja powiatu na obchodach rocznicowych w Ilmenau
Delegacja powiatu na obchodach rocznicowych w Ilmenau
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting