Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Cała prawda o AA w konińskim starostwie

Wspólnota AA zaprosiła konińskich dziennikarzy na obchody jubileuszu 50-lecia Wspólnoty Anonimowych Alkoholików w Polsce. 
 
„Cała prawda o AA”, to temat konferencji prasowej zorganizowanej przez Wspólnotę AA we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie. Spotkanie odbyło  się 19 marca w Starostwie Powiatowym w Koninie. Jego powodem były, przypadające w tym roku, obchody 50-lecia funkcjonowania Wspólnoty AA w Polsce.
 
W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział psychologowie i specjaliści terapii uzależnień od wielu lat związani ze Wspólnotą. Roman Pomianowski oraz Marta Augustyn opowiedzieli zebranym o roli i znaczeniu Wspólnoty AA, a także o początkach jej powstania oraz doświadczeniach i efektach 50-letniej działalności organizacji. Dyrektor PCPR, Elżbieta Sroczyńska, podkreśliła jak cenna jest współpraca jednostki ze Wspólnotą AA w obszarze pracy z rodziną.
 
W drugiej części konferencji miały miejsce świadectwa osobiste członków Wspólnoty AA – Karoliny i Marcina, którzy opowiedzieli, jak przez alkohol stracili rodziny, pracę i własną godność oraz jaką pokonali drogę do trzeźwości i odzyskania kontroli nad własnym życiem.
 
Trwające prawie dwie godziny spotkanie zakończyła zapowiedź dużego wydarzenia podsumowującego 50-lecie działalności Wspólnoty Anonimowych Alkoholików w Polsce. Jubileusz obchodzony będzie w połowie sierpnia na terenie Międzynarodowych Targów w Poznaniu.
 
 
Cała prawda o AA w konińskim starostwie
Cała prawda o AA w konińskim starostwie
Cała prawda o AA w konińskim starostwie
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting