Bułgarscy nauczyciele z wizytą w Powiecie Konińskim

Wymiana doświadczeń w zakresie metodyki edukacji stosowanej w szkołach rolniczych i ekonomicznych, a także poznanie systemu oświaty i zasad funkcjonowania rolnictwa w Polsce to główne cele projektu realizowanego przez Profesjonalną Szkołę Rolniczą im. Stefana Canowa w Kneży w Bułgarii oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Zdobyta przez 10-osobową grupę bułgarskich nauczycieli wiedza i umiejętności zastosowane zostaną w ich pracy pedagogicznej, a niektóre nowatorskie rozwiązania z branży agrobiznesu będą realizowane w szkole w Kneży.

Zgodnie z programem oprócz oficjalnego spotkania z Małgorzatą Waszak – starostą konińskim, delegacja odwiedziła Stację Hodowli Buraka Cukrowego w Straszkowie, Kopalnię Soli w Kłodawie, Gospodarstwo Rybackie „ACIPOL” w Gosławicach, Elektrownię Konin, oraz gospodarstwo rolne państwa Kwiecińskich w Liścu Wielkim. Nauczyciele bułgarscy uczestniczyli również w konferencji pt. „Trendy w polskim rolnictwie” prowadzonej przez prof. dr hab. Cezarego Mądrzaka – prodziekana Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii oraz prof. dr hab. Jolantę Komisarek – dziekana Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Goście zwiedzili także Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu, ponadto uczestniczyli w licznych lekcjach prowadzonych przez nauczycieli ZSE–U w Żychlinie, poznając tym samym bazę dydaktyczną oraz kadrę szkoły oraz wzięli udział w telekonferencji pt. „Gwara wielkopolska na wesoło” z projektu E-szkoła.

Niemniej atrakcyjnym punktem programu były wycieczki. Organizatorzy zaprosili gości do  odwiedzenia Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym i Muzeum Okręgowego Koninie oraz do zwiedzenia Poznania oraz Łodzi.

Uroczyste pożegnanie bułgarskiej delegacji i wręczenie certyfikatów odbędzie się 12 kwietnia br. o godz. 13.00 w Sali Chopinowskiej ZSE-U w Żychlinie.

Żychlińska placówka gości bułgarskich nauczycieli w dniach 31 marca – 13 kwietnia w ramach projektu „Dobre praktyki europejskie w sferze agrobiznesu” realizowanego przez szkołę w ramach programu Leonardo da Vinci.
Bułgarscy nauczyciele z wizytą w Powiecie Konińskim