Bezpłatne szkolenie - opiekun seniora i osoby niepełnosprawnej

Fundacja Pomocy Seniorom i Rodzinie AMA zaprasza mieszkańców powiatu konińskiego oraz Konina, w szczególności opiekunów i członków rodzin osób starszych i niepełnosprawnych, na bezpłatne szkolenie. Szkolenie prowadzone będzie przez specjalistów z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz profesjonalnie przygotowane do tego pielęgniarki.

Szkolenie składać się będzie z części teoretycznej i praktycznej. W trakcie spotkań każdy uczestnik nabędzie wiedzę teoretyczną z zakresu chorób wieku starszego, metodyki postępowania z podopiecznym w zależności od przydziału do grupy, podstaw psychologii oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Z kolei, część warsztatowo-ćwiczeniowa umożliwi zapoznanie się z technikami ułatwiającymi opiekę nad seniorem. W ramach warsztatów przewidziano zabiegi pielęgnacyjne z chorym w różnym stopniu niepełnosprawności oraz pierwszą pomoc w zagrożeniu zdrowia i życia w warunkach domowych.

Szkolenie planowane jest w dniach 3 i 10 września br. (2 spotkania po 8 godzin) w Restauracji Nowa Era przy ulicy Dworcowej w Koninie.

Informacje o szkoleniu oraz zapisach udziela Fundacja AMA, w godz. 10.00-16.00, tel.: 691 778 932.