Bezpłatne badania w kierunku nowotworów płuc

Mieszkańcy powiatu konińskiego oraz Miasta Konina, w przedziale wiekowym 50-70 lat, będą mogli wykonać bezpłatne badania profilaktyczne, umożliwiające wczesne wykrycie nowotworu w placówce medycznej Affidea w Poznaniu.

Sieć nowoczesnych placówek medycznych Affidea bierze udział w Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych, którego zadaniem jest wczesne wykrywanie raka płuc. Mieszkańcy powiatu konińskiego będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, umożliwiających wczesne wykrycie nowotworu.

„Program badań w kierunku wykrywania raka płuca” obejmuje badanie tomografem komputerowym. Bezpłatnemu badaniu w placówce Affidea w Poznaniu mogą poddać się osoby w wieku od 50 do 70 lat zamieszkałe w powiecie konińskim oraz czynnie lub biernie palące papierosy bądź inne wyroby tytoniowe.

Dodatkowym, lecz niekoniecznym kryterium uczestnictwa w Programie jest pozytywny wywiad rodzinny w kierunku nowotworów (nie tylko nowotworów płuc), a także narażenie na ekspozycję czynników rakotwórczych, m.in. azbestu, radonu, uranu, arszeniku, berylu czy produktów przemiany węgla kamiennego.

Każda osoba we wskazanym wieku, która zamieszkuje w powiecie lub mieście, powinna otrzymać od lekarza dowolnej specjalizacji skierowanie na badanie tomografii komputerowej. Skierowanie to można również otrzymać na miejscu w placówce Affidea od lekarzy specjalistów. Pacjenci, u których zostaną wykryte zmiany w płucach, będą kierowani do dalszej diagnostyki i leczenia w ramach programu.

Skuteczność leczenia raka płuc to przede wszystkim nowoczesne metody wczesnego wykrywania. Badanie tomografem komputerowym jest bezbolesne, nieinwazyjne i w pełni bezpieczne, a wykrycie choroby we wczesnym stadium niemal w 100% gwarantuje całkowite wyleczenie - mówi dr Andrzej Radkowski, Dyrektor Medyczny ds. Radioterapii. – To już kolejny rok, kiedy pacjenci mogą do nas przyjechać i korzystać z bezpłatnych badań w ramach „Programu badań w kierunku wykrywania raka płuca” w placówkach Affidea.

Bezpłatne badania można wykonać od 15. września do 15. grudnia 2016 r. w Międzynarodowym Centrum Onkologii Affidea w Poznaniu przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 223/229.

Dodatkowe informacje pod numer tel. 22 44 11 111.

Kupon na bezpłatne badanie płuc