Bezpłatna mammografia

Mieszkanki sześciu gmin powiatu konińskiego – Skulsk, Rychwał, Golina, Wierzbinek, Sompolno, Wilczyn – będą mogły nieodpłatnie wykonać badanie mammograficzne.

Grupa LUX MED Diagnostyka, popularyzując Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, zachęca panie w przedziale wiekowym 40-75 lat, do profilaktyki związanej z rakiem piersi, najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród Polek.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie w poszczególnych gminach odbędą się:
  • Skulsk – 3 listopada przy Ośrodku Zdrowia, ul. Sikorskiego 5,
  • Rychwał – 5 listopada przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Tuliszkowska,
  • Golina – 6 listopada przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej, ul. Parkowa 6,
  • Wierzbinek – 6 listopada przed Dawnym Urzędem Gminy, Wierzbinek 40,
  • Sompolno – 9 listopada na Placu przy Urzędzie  Miejskim, ul.11listopada 15,
  • Wilczyn – 13 listopada przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Wilczogórska 5.

Badania wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Zainteresowane osoby proszone są o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

Więcej informacji na stronie internetoerj Grupy LUX MED.