Akcja profilaktyczna chorób układu krążenia i cukrzycy w Żychlinie

Jak skutecznie zapobiegać chorobom układu krążenia i cukrzycy dowiedzą się uczestnicy akcji organizowanej 31 marca w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

W ramach profilaktyki chorób układu krążenia i cukrzycy, słuchacze II roku kierunku „ratownik medyczny” z Zespołu Szkół Medycznych w Koninie przeprowadzą badania poziomu cukru i ciśnienia tętniczego krwi u prawie 500 uczniów żychlińskiej palcówki.
Przyszli ratownicy podzielą się też wiedzą o przyczynach i objawach tych chorób oraz promować będą postawy prozdrowotne poprzez zachęcanie młodych ludzi do prowadzenia aktywnego trybu życia.
„Choroby układu krążenia i cukrzyca stanowią obecnie, obok chorób nowotworowych,  najważniejsze zagrożenie dla zdrowia i życia ludności w Polsce – mówi koordynator akcji, mgr Beata Janiak z konińskiego Zespołu Szkół Medycznych - Rodzi się więc pytanie czy i jak ograniczać rozpowszechnianie tych chorób. Odpowiedź jest tylko jedna – zapobiegać. Nadciśnienie tętnicze i cukrzyca to choroby, które dotykają ludzi w różnym wieku. Prowadząc więc takie akcje wśród młodzieży, po pierwsze zwiększamy ich wykrywalność, a po drugie przekazujemy wiedzę o istocie tych chorób i możliwościach ich uniknięcia”.

Akcja profilaktyczna chorób układu krążenia i cukrzycy przeprowadzona zostanie 31 marca w godzinach od 8.00 do 13.00 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Z bezpłatnych badań poziomu cukru i ciśnienia tętniczego krwi będą mogli skorzystać także mieszkańcy Żychlina i okolic.

Projekt realizowany jest we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Koninie.