27 grudnia – Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Przypadająca w tym roku 104. rocznica Powstania Wielkopolskiego po raz drugi będzie obchodzona jako święto państwowe. 27 grudnia świętujemy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Nadeszła chwila, kiedy spektakularny sukces 1918/1919 wybrzmiewa w całym kraju. O tym, że Powstanie Wielkopolskie zasługuje na ogólnopolskie upamiętnienie nie trzeba, przynajmniej w Wielkopolsce, nikogo przekonywać. Edukując, pamiętając i świętując – możemy wyrazić ogromną wdzięczność Powstańcom za dar Wolności – dar bezcenny, uniwersalny, będący fundamentem naszego życia, który mamy obowiązek chronić i pielęgnować.

Powstanie Wielkopolskie było niezaprzeczalnym sukcesem – nie tylko militarnym, ale i organizacyjnym. Było powszechnym zrywem całego wielkopolskiego społeczeństwa, w którym wykorzystywano każdą nadarzającą się szansę na pokonanie przeciwnika oraz sprawne przejęcie struktur państwowych. Kolejne ogólnopolskie obchody Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego są idealną sposobnością, by wzmocnić przekaz o Powstaniu.

Źródło: www.27grudnia.pl
Powstanie WLKP znak flaga