25. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Logo – 25. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy25. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom zagra 15 stycznia 2017 r.

„Kręcimy się 25 lat” – to sentencja 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który rozkręci całą Polskę już w najbliższą niedzielę (15 stycznia). W powiecie konińskim Orkiestra zagra w: Golinie, Kazimierzu Biskupim, Kramsku, Wierzbinku, Skulsku i Starym Mieście, a głównym miejscem wydarzenia będzie Centrum Handlowe „Galeria nad Jeziorem” w Koninie.

Jak informuje Justyna Kałużyńska, zastępca dyrektora CKiS – DK Oskard – Jubileuszowemu finałowi WOŚP towarzyszyć będą działania o charakterze kulturalnym i sportowym, medycznym oraz licytacje. Na dwóch scenach – w pasażu i kinie Helios – odbędą się aukcje, pokazy klubów sportowych, koncerty orkiestr, występy dzieci i młodzieży z domów kultury i szkół tańca. W przestrzeni galerii zaistnieją stoiska przygotowane przez organizacje pozarządowe, na których prowadzone będą akcje kulturalne, zabawy, badania profilaktyczne. Po raz siódmy odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Ponadto, na godz. 18.00 zaplanowano Mega Aukcję WOŚP, po której odbędzie się koncert Michała Szpaka. WOŚP zakończy parada Dobrych Aniołów i światełko do nieba. Zapraszam koninian i mieszkańców powiatu do udziału w akcji i wrzucania pieniędzy do puszek, a także do uczestnictwa w licytacjach interesujących gadżetów przekazanych  przez wielu artystów.

Koordynatorem 25. Finału WOŚP w Koninie jest CKiS – DK Oskard, we współpracy z: CH „Galeria nad Jeziorem”, miasto Konin, CH „Ferio”, lokalne media, organizacje pozarządowe, instytucje kultury, harcerze, artyści, szkoły, konińskie firmy, sportowcy.

Zapraszamy!