20. Letnia Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego

Kto zdobędzie tytuł Mistrza Powiatu w 20. Letniej Powiatowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi dowiemy się w ostatni weekend maja.

Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego doczekała się jubileuszu. Zawody aktywizujące sportowców-amatorów z całego powiatu odbędą się już po raz dwudziesty. Tym razem, reprezentacje gmin powalczą o Puchar Starosty Konińskiego oraz udział w finale wojewódzkim spartakiady 26 i 27 maja w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

W pierwszym dniu zawodów, zapraszamy od godziny 9.00 na mecze drużyn kobiecych i męskich w grach zespołowych: piłce siatkowej i nożnej oraz koszykówce. W niedzielę (również od godziny 9.00) rozegrane zostaną konkurencje rodzinne oraz rekreacyjne. Reprezentanci gmin, drużynowo i indywidualnie, powalczą o punkty rzucając do kosza i do tarczy, strzelając z wiatrówki oraz piłką na bramkę. Nie zbraknie też rywalizacji w dyscyplinach niestandardowych: biegu w worku, wędkowania na sucho, czy rzutu beretem na odległość.

Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin otrzymają puchar Starosty Konińskiego, a 17 czerwca powalczą w Żerkowie o najwyższe trofea w finale wojewódzkim spartakiady.