20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą tak nas malują

14. konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży: „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą tak nas malują” rozstrzygnięto 21 czerwca 2012 r. w konińskim Starostwie Powiatowym. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk starosty – Małgorzaty Waszak oraz Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie – Błażeja Rakowskiego.

Jubileusz 20-lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej był przewodnim tematem tegorocznego konkursu. Uczestnicy w swoich pracach pokazali różnorodność i wszechstronność działań zawodu strażaka podczas pełnienia trudnej i niebezpiecznej służby, przekazując w ten sposób jakie znaczenie ma dla nich praca strażaków dla zapewnienia bezpieczeństwa każdemu człowiekowi.

Tegoroczne prace oceniało jury w składzie: Witold Nowak – Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju, Ewelina Rapeła – Z-ca Naczelnika Wydziału Promocji i Rozwoju oraz Paweł Figurski – Inspektor ds. zarządzania kryzysowego w Biurze Spraw Obronnych i Ochrony Informacji Niejawnych. Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:
1) grupa wiekowa 5-9 lat – Łukasz Bartczak, Szkoła Podstawowa w Kawnicach, gm. Golina.
2) grupa wiekowa 9-12 lat – Szymon Starosta, Szkoła Podstawowa w Kramsku.
3) grupa wiekowa 12-16 lat – Andżelika Tęgos, Publiczne Gimnazjum im. Ireny Sendler w Kramsku
W grupie wiekowej 12-16 lat wyróżniono również Macieja Gila, uczniaZespół Szkół – Publiczne Gimnazjum w Sławsku, gm Rzgów. (IV miejsce na szczeblu wojewódzkim konkursu)

Konkurs promuje i poszerza wiedzę na temat działalności straży pożarnej, która uczestniczy w akcjach gaszenia pożarów, usuwania skutków wypadków, katastrof chemicznych i ekologicznych, nieszczęśliwych i nietypowych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych.

Organizatorem konkursu była Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z komórkami zajmującymi się zarządzaniem kryzysowym w jednostkach samorządu terytorialnego.

Powódź, pożar, dniem czy nocą - straż przychodzi ci z pomocą