2 x K, czyli kajaki oraz konie

Wszystko zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach przez niezawodną Iwonkę. Gdy dodać do tego piękną pogodę to można mówić o udanym spływie i pikniku konnym dla Podopiecznych Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

Spływ rzeką Wartą, który odbył się 5 czerwca 2011 r., był niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale również wolontariuszy. Wśród wolontariuszy oprócz naszych wiernych i sprawdzonych w bojach Ludzi znalazła się Małgorzata Waszak – Starosta Koniński i Dariusz Wilczewski – Zastępca Prezydenta Miasta Konina.

Z Panią Starostą płynął Pawełek, który już na początku powiedział, że chce płynąć z tą "czarną dziewczyną", a Pan Prezydent zabrał na pokład Madzię, którą dobrze znał z poprzedniego spływu.

Ponad 20 kajaków z obstawą ratowników na motorówce wyglądało imponująco na naszej pięknej rzece. Wszyscy bardzo szybko opanowali sztukę wiosłowania, a nawet pływania pod prąd. Nie zabrakło śpiewu i śmiechu, a niezapomniane wrażenia spotęgowały piękne widowki.

Ponad 10-kilometrowy spływ, który rozpoczynał się w Koninie, miał swoją metę w Sławsku, a tam czekała już kolejna atrakcja – bryczki i wozy konne, które zabrały wszystkich do zaprzyjaźnionej stadniny koni W SIODLE w miejscowości Trójka.

Tam znaleźliśmy odrobinę upragnionego cienia, zjedliśmy pyszne kiełbaski i w otoczeniu pięknych koni odpoczywaliśmy po trudach wiosłowania.

Projekt zrealizowany został dzięki wsparciu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Spływ ubezpieczyło niezawodne Towarzystwo UNIQA. Wszystkim Wolontariuszom, Ratownikom i Sponsorom - ślicznie dziękujemy za pomoc, a Podopiecznym za uśmiech, który jest najpiękniejszym podziękowaniem.

źródło: Fundacja "Podaj Dalej"