100 tysięcy złotych dla konińskiego szpitala

Po raz kolejny Powiat Koniński przekazał  Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Koninie dotację na inwestycję związaną z instalacją poczty pneumatycznej. To już piąta dotacja przekazana przez starostwo. Łącznie na ten cel samorząd powiatowy przeznaczył 430 tysięcy złotych.

Poczta pneumatyczna to system rur służący do przesyłania dokumentów, leków czy materiału biologicznego. Pozwala ona na poprawę jakości pracy personelu medycznego, a co za tym idzie podnosi jakość usług w dbałości o zdrowie pacjentów. W tym roku z przekazanych środków rozbudowana zostanie stacja do oddziału nefrologicznego, a być może do oddziału zakaźnego.

Umowę na dofinansowanie poczty pneumatycznej dla konińskiej lecznicy podpisano w starostwie powiatowym 22 czerwca. Dyrektor szpitala – Leszek Sobieski podkreślał, że to niezwykle istotna dla placówki inwestycja, a rok covidowy pokazał, że jest to też doskonały patent na ochronę epidemiologiczną personelu i pacjentów w tym bardzo niedobrym czasie.

– Mogę tylko wyrazić swoje zadowolenie, że po raz kolejny znaleźliśmy środki w budżecie powiatu, by po raz kolejny wesprzeć szpital. Zawsze ten rodzaj pomocy na konkretne zadanie jest doceniany, tym bardziej cieszy, kiedy spełniają one swój ważny cel, przede wszystkim społeczny. W czasie epidemii poczta pneumatyczna jest szczególnie potrzebna, bo pracownicy nie muszą się już przemieszczać z jednego miejsca w drugie. To w jakiś sposób ogranicza kontakty i możliwość zakażenia, a jednocześnie ułatwia pracę. Patrząc z tego społecznego punktu widzenia, jest to bardzo ważne. Cieszę się, że taki cel uzyskujemy przez tę niewielką kwotę 100 tysięcy, biorąc pod uwagę jakie szpital ma koszty i potrzeby finansowe – dodał Stanisław Bielik, starosta koniński.

W spotkaniu wzięli udział również wicestarosta Władysław Kocaj, Radzisław Kozłowski – skarbnik oraz  Maria Wróbel – radna powiatowa oraz naczelna pielęgniarka, która od samego początku wspiera inicjatywę dofinansowywania poczty pneumatycznej dla konińskiego szpital.

100 tysięcy złotych dla konińskiego szpitala