Skocz do zawartości

Wrzesień

Aktualności

W jaki sposób można zarezerwować wizytę w ZUS?

Wizytę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych można zarezerwować wcześniej za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych.

Podczas procesu zdalnej rezerwacji wizyty użytkownik rezerwujący wizytę ma możliwość:      
  • wyboru jednostki ZUS, w której chce zarezerwować wizytę,
  • wyboru grupy spraw, której ma dotyczyć wizyta (użytkownik ma możliwość rezerwacji jednej wizyty niezależnie od ilości spraw jakie chce załatwić),
  • wyboru terminu wizyty w kalendarzu jednostki ZUS.
Wizytę można zarezerwować maksymalnie godzinę przed jej planowanym terminem. Użytkownik ma możliwość zarezerwowania 3 wizyt dziennie. Czas przewidziany na obsługę jednej wizyty wynosi 30 minut, podobnie jak czas między wizytami jednego dnia.

W celu zarezerwowania wizyty w wybranej jednostce ZUS należy:
  1. Po zalogowaniu w oknie głównym panelu ogólnego rozwinąć menu „Wizyty” Rezerwacja wizyty w ZUS i wybrać pozycję Rezerwacja wizyty.
  2. W oknie rezerwacja wizyty wybrać jednostkę ZUS, w której chcemy zarezerwować wizytę (domyślnie wyświetli się jednostka ZUS właściwa ze względu na adres zalogowania użytkownika).
  3. Wybrać właściwą grupę spraw i zaznaczyć konkretną sprawę z listy spraw dostępnych w danej grupie.
  4. Nacisnąć przycisk „Dalej”. Pojawi się okno Kalendarza z dostępnymi terminami wizyt.
Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych to bardzo przydatne narzędzie. Poprzez założenie profilu na PUE ZUS można szybko i bezpiecznie przejrzeć dane zgromadzone w ZUS, przekazać dokumenty ubezpieczeniowe, składać wnioski i otrzymywać na nie odpowiedzi, zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi z ZUS oraz umawiać się na wizyty w jednostce ZUS.

Zachęcamy do korzystania z Platformy Usług Elektronicznych. Założenie profilu PUE jest bardzo proste i szybkie. Konto na portalu PUE ZUS można założyć przez Internet – za pomocą profilu zaufanego ePUAP lub bankowości elektronicznej.

Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting