Spływ kajakowy Wielką Pętlą

XI Spływ kajakowy „Szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski” odbył się 12 września. Wydarzenie zorganizowała Lokalna Organizacja Turystyczna „MARINA”.
Osiemnastokilometrowa trasa wiodła od przeprawy promowej w miejscowości Ladorudz (gm. Krzymów), z przystankiem przy Bulwarze Nadwarciańskim w Koninie, do mety przy przeprawie promowej w Sławsku (gm. Rzgów).

Na starcie, wójt gminy Krzymów Danuta Mazur powitała 120 kajakarzy, życząc wszystkim uczestnikom dobrej zabawy. W tym największym wydarzeniu kajakowym w regionie brali udział, zarówno „weterani” spływów, jak i osoby, które próbowały swoich sił na wodzie po raz pierwszy.

W Sławsku czekał na wszystkich uczestników gorący posiłek. Zostały również wręczone nagrody dla najmłodszych i najstarszych kajakarzy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Urząd Miasta Konina. Na zakończenie imprezy prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „MARINA” Marek Zawidzki podziękował za wspólną zabawę i wspaniałą atmosferę.

XI Spływ kajakowy „Szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski” dofinansowany został z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Patroni medialni imprezy to: Przegląd Koniński, Portal LM.PL, TVP3 Poznań, TV Wielkopolska, MC Radio, Radio Poznań, Meloradio.
Spływ kajakowy Wielką Pętlą