Plebiscyt Samorząd Przyjazny KGW

Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich ogłosił nabór zgłoszeń do plebiscytu „Samorząd Przyjazny KGW”. Akcja ma na celu wyróżnienie i uhonorowanie samorządów lokalnych oraz ich przedstawicieli zaangażowanych w rozwój Kół Gospodyń Wiejskich i promocję postaw proobywatelskich.

Kandydatów mogą zgłaszać: Koła Gospodyń Wiejskich, jednostki samorządu terytorialnego, przedstawiciele władz samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe.

Plebiscyt będzie przeprowadzany w dwóch kategoriach:
  1. Samorząd przyjazny KGW: dedykowany jednostkom samorządu terytorialnego, takim jak gminy, powiaty, rady gmin, rady powiatów, sejmiki województw, urzędy marszałkowskie, urzędy wojewódzkie.
  2. Samorządowiec przyjazny KGW: kategoria indywidualna dla przedstawicieli samorządów lokalnych – wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów, marszałków, radnych itd.
Aby wziąć udział w plebiscycie, wystarczy:
  1. Wypełnić formularz zgłoszeniowy wskazując kandydaturę w postaci samorządu lub kandydata – przedstawiciela samorządu.
  2. Podpisać klauzulę RODO.
  3. Przesłać dokumenty na adres: promocja@kolagospodynwiejskich.org do 15 lutego 2024 roku.
Kapituła Plebiscytowa opublikuje listę zgłoszeń spełniających warunki Plebiscytu na portalu www.kolagospodynwiejskich.org do 29 lutego 2024 roku. Głosowanie rozpocznie się 1 marca 2024 r. i potrwa do 15 marca 2024 r. poprzez portal. Na specjalnej podstronie plebiscytu będzie można oddać swój głos na wybranych kandydatów wg zasad określonych regulaminem. Laureatów poznamy podczas uroczystej Gali Finałowej, która odbędzie się 25 marca 2024 roku.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w plebiscycie, który ma na celu docenienie tych, którzy szczególnie przyczynili się do rozwoju społeczności wiejskich i aktywizacji Kół Gospodyń Wiejskich. To doskonała okazja, by podziękować zaangażowanym samorządom i jednostkom samorządu terytorialnego oraz uczestniczyć w budowaniu silnej społeczności wiejskiej.

Źródło: PZKGW