Noworoczne Spotkanie Samorządowe

11 stycznia w Starostwie Powiatowym w Koninie odbyło się, mające swoją wieloletnią tradycję, noworoczne spotkanie samorządowe. Na zaproszenie Starosty Konińskiego Stanisława Bielika i Przewodniczącego Rady Powiatu Konińskiego Ryszarda Nawrockiego przybyli samorządowcy, przedstawiciele placówek, instytucji podległych powiatowi, służb działających na terenie powiatu konińskiego, firm i organizacji pozarządowych.

Gości przywitali artyści Iwona Lewandowska i Aleksandra Wasielewska oraz Dominik Dranikowski i Mariusz Urbaniak. Wykonali oni utwory z koncertu „Razem być - duety”, który był podsumowaniem III Integracyjnego Festiwalu Piosenki RAZEM, zainicjowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie, a  realizowanego przez Fundację Barwy Kultury. Festiwal organizowany był z środków PFRON, będących w dyspozycji powiatu konińskiego oraz budżetu miasta Konina. Koncert finałowy odbył się pod koniec ubiegłego roku i wystąpiło w nim 21 duetów,  składających się z  dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, którym partnerowali wokaliści Studia Piosenki Estradowej HIT pana Mariusza Urbaniaka.

„Dzisiaj chcemy sobie wzajemnie podziękować za miniony rok 2023. Rok trudny, ale jednocześnie uważam, że owocny” -  takimi słowami Stanisław Bielik - Starosta Koniński  dziękował zebranym gościom.

Noworoczne pozdrowienia w imieniu własnym i Rady Powiatu Konińskiego przekazał gościom również Ryszard Nawrocki Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego.

Dowodem na to, że w  powiecie konińskim nie brakuje zdolnych i rozwijających swoje pasje młodych ludzi był występ niezwykle utalentowanej dziesięciolatki z Grodźca - Lenki Kwiryng, która
w magiczny nastrój wprowadziła zebranych wykonaniem piosenki „Kiedy jesteś tu” z filmu „Zaplątani”.

Dopełnieniem uroczystej oprawy spotkania była modlitwa ekumeniczna z przesłaniem dla całej wspólnoty samorządowej. Duszpasterze życzyli zebranym daru miłości, nadziei i pokoju oraz dialogu, który będzie jednoczył, ale także  rozwoju i tego, aby zawsze widzieć horyzont.

Na koniec nie zabrakło muzycznej niespodzianki, którą przygotowali dla zebranych gości samorządowcy – radni powiatu konińskiego i pracownicy Starostwa Powiatowego w Koninie.

Noworocznym życzeniom i serdecznościom towarzyszyły przepiękne zapachy oraz doskonałe smaki potraw przygotowanych przez Spółdzielnię Socjalną „Razem do sukcesu” z Kramska. Swój udział
w obsłudze spotkania miała młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie, mogąca zaprezentować już posiadane umiejętności kelnerskie i zdobyć dodatkową praktykę w pracy z doświadczoną kadrą spółdzielni socjalnej.

Noworoczne Spotkanie Samorządowe