Konkurs dla KGW o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

Trwa nabór do IV edycji konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 marca 2024 r.

Nadrzędnym celem konkursu jest ukazanie wielopłaszczyznowej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w obszarach: społecznym, kulturalnym oraz edukacyjnym.

Konkurs ma także na celu prezentację i promocję aktywności KGW w zakresie:
  • działań prospołecznych, które spajają i aktywizują lokalne społeczności oraz wpływają na rozwój przedsiębiorczości kobiet,
  • kultywowania, popularyzowania i utrwalania najbardziej wartościowych kulturowych tradycji regionalnych, m.in. folkloru, tradycji kulinarnych oraz działalności rękodzielniczej,
  • przekazywania zainteresowania twórczością ludową kolejnym pokoleniom oraz wychowania młodzieży w duchu poszanowania tradycyjnych wartości.
Co trzeba zrobić?
  1. Wypełnić kartę zgłoszeniową.
  2. Przygotować krótki materiał audiowizualny na temat Koła.
Etapy Konkursu: wojewódzki i ogólnopolski.
Wybór Laureatów i Finalistów: finał Konkursu – czerwiec/lipiec 2024 r. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród – wrzesień 2024 r. podczas Dożynek Prezydenckich w Warszawie.

Koła Gospodyń Wiejskich zgłaszają się samodzielnie poprzez przesłanie pocztą elektroniczną na adres: konkurs.KGW@prezydent.pl – poprawnie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszeniowej.

Organizator: Kancelaria Prezydenta RP
Patronat Honorowy Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Szczegóły konkursu, regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie: prezydent.pl/malzonka-prezydenta