Uroczyste otwarcie drogi powiatowej nr 3251P w miejscowości Żychlin

Prawie dziewięćset metrów nowej nawierzchni, skrzyżowanie w formie ronda, chodnik, droga pieszo-rowerowa, zatoki autobusowe i zjazdy na posesje, to efekt przebudowy drogi powiatowej nr 3251P w miejscowości Żychlin.

Dobiegła końca inwestycja powiatowa na drodze 3251P w miejscowości Żychlin. Realizowany przez samorząd powiatu konińskiego projekt obejmował prace modernizacyjno-remontowe na 0,882 km drogi, wykonanie skrzyżowania ulic w formie ronda, wybudowanie 824 metrów chodnika, a także 966 metrów drogi pieszo-rowerowej. Podwyższono parametry techniczne drogi, wybudowano dwie zatoki autobusowe i nowe zjazdy na posesje, a także wymieniono oświetlenie uliczne oraz wykonano oznakowanie poziome i ustawiono radarowe wyświetlacze prędkości.

Całkowity koszt inwestycji to 3 496 123,07 zł, z czego 2 339 938 zł wyniosło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałą kwotę (1 156 185,07 zł) oraz koszty inwestorskie stanowiły środki własne powiatu.

Odbiór techniczny zmodernizowanej drogi odbył się w ubiegłym roku, a jej uroczyste otwarcie odbyło się 13 stycznia.

W obecności mieszkańców Żychlina, radnych powiatu konińskiego oraz księdza proboszcza Waldemara Szafrańskiego, symbolicznego przecięcia wstęgi na drodze (przy ul. Parkowej) dokonali wspólnie: wicewojewoda Aneta Niestrawska, starosta Stanisław Bielik, przewodnicząca rady powiatu Żanetta Matlewska, wójt gminy Stare Miasto Dariusz Puchała, a także przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych i wykonawcy inwestycji.

Uroczystość poprzedził objazd dróg powiatowych, które zostały zmodernizowane lub będą realizowane z udziałem środków przekazanych przez wojewodę wielkopolskiego w ramach programów krajowych. Przedstawiciele samorządu powiatu wraz z wicewojewodą Anetą Niestrawską odwiedzili m.in.: most w Koszewie, drogę nr 3210P Różopole-Piotrowice-Wola Podłężna, przeprawę promową w Biechowach oraz drogę nr 3217 Krzymów-Paprotnia.

Uroczyste otwarcie drogi powiatowej nr 3251P w miejscowości Żychlin