Ponad pół miliona na likwidację barier w powiecie konińskim

Powiat Koniński otrzymał dotację z PFRON na likwidację  barier transportowych i architektonicznych. Fundusz przekazał samorządowi 518 815,32  złotych z „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami”.

Program Wyrównywania Różnic Między Regionami jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym celem zadania jest wyrównywanie szans oraz zwiększenie dostępu osób niepełnosprawnych do rehabilitacji zawodowej i społecznej.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie po raz kolejny skorzystało z możliwości pozyskania dodatkowych środków na działania wspierające aktywizację niepełnosprawnych mieszkańców powiatu. Tym razem dofinansowanie PFRON - w wysokości 420 tysięcy złotych - przekazane zostanie gminom Golina, Kazimierz Biskupi i Grodziec, a także Warsztatom Terapii Zajęciowej w Paprotni na zakup pojazdów do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Prawie 99 tysięcy złotych otrzyma też gmina Rzgów na likwidację barier architektonicznych w swoim Ośrodku Pomocy Społecznej. Środki te przeznaczone zostaną na budowę szybu windowego i montaż dźwigu, dzięki czemu ośrodek dostosowany zostanie do potrzeb niepełnosprawnych klientów.

Jak informuje Tomasz Kubalak, kierownik Zespołu ds. rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych, powiat zawarł już umowy z beneficjentami programu. Ostateczny termin realizacji zadania wyznaczono na 30 września 2022 roku.