Skocz do zawartości

Styczeń

Strona główna

Noworoczne spotkanie samorządowe

Wczoraj (13 stycznia) odbyło się, mające swoją wieloletnią tradycję, noworoczne spotkanie samorządowe. Na zaproszenie Przewodniczącej Rady Powiatu Konińskiego Żanetty Matlewskiej i Starosty Konińskiego Stanisława Bielika przybyli na nie wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska,  samorządowcy, przedstawiciele placówek, instytucji podległych powiatowi, służb działających na terenie powiatu konińskiego, firm i organizacji pozarządowych.

Miejscem wydarzenia stał się po raz pierwszy Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Dzięki gościnności tej placówki i jej dyrektor, pani Annie Matczak-Gaj, władze powiatu konińskiego mogły podziękować zebranym gościom za współpracę w ostatnich dwóch latach, trudnych bo epidemicznych.
Zanim jednak to nastąpiło gości przywitała piosenka „Zwykłe słowa dwa”. Dzięki współpracy

z Fundacją Barwy Kultury oraz środkom finansowym między innymi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a także zaangażowaniu pana Mariusza Urbaniaka powstał piękny teledysk, w nagraniu którego uczestniczyli podopieczni Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie.

„W podejmowanych w ostatnim czasie w powiecie konińskim działaniach wykorzystywaliśmy siłę, którą oferują nam nasi partnerzy. To dzięki Państwu (…) w powiecie konińskim dzieje się więcej, lepiej, sprawniej. Współpraca z Państwem, mimo licznych ograniczeń, które w ostatnim czasie musimy pokonywać, pozwoliła  samorządowi powiatu konińskiego zrealizować wszystkie możliwe zadania. Staraliśmy się przy tym zawsze wykazywać profesjonalizm, ale również życzliwość i wyrozumiałość. W zamian otrzymywaliśmy to samo, a może znacznie więcej od Państwa”takimi słowami Żanetta Matlewska – Przewodnicząca Rady Powiatu Konińskiego dziękowała zebranym gościom.

Podczas tegorocznego uroczystego spotkania nie zabrakło niespodzianki. Były nią kolędy w wykonaniu pracowników samorządowych oraz radnych powiatu konińskiego. O muzyczny akcent zadbała również młodzież z ZSEU w Żychlinie, która zaśpiewała świąteczne piosenki.  

Noworoczny życzeniom powrotu do normalności, spełniania zamierzeń oraz dobra, towarzyszyło przesłanie wynikające z muzycznego projektu:  „Zwykłe słowa dwa mają te magiczne siły, że zmieniają świat w ciągu ledwie jednej chwili”.
 
Noworoczne spotkanie samorządowe
Noworoczne spotkanie samorządowe
Noworoczne spotkanie samorządowe
Noworoczne spotkanie samorządowe
Noworoczne spotkanie samorządowe
Noworoczne spotkanie samorządowe
Noworoczne spotkanie samorządowe
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting