Szczepienia w DPS w Ślesinie

Rozpoczęły się szczepienia mieszkańców DPS w Ślesinie. Pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 przyjęło siedemdziesięciu sześciu pensjonariuszy.

Szczepienia ochronne mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie przeprowadzone zostały w siedzibie placówki 19 i 20 stycznia.  Preparatem Pfizera zaszczepionych zostało 76 pensjonariuszy. Decyzją lekarza kwalifikującego, u 18 osób szczepienia zostały odroczone z powodu aktualnej sytuacji zdrowotnej lub konieczności zachowania odstępu czasowego od szczepienia przeciwko grypie. Zgody na szczepienie nie wyraziły 4 osoby, a jedna nadal nie podjęła decyzji. Pracownicy DPS  zgłoszeni do szczepień realizują je w wybranych przez siebie punktach.

Szczepienia przebiegały bardzo sprawnie i bezpiecznie. Nad wszystkim czuwał lekarz rodzinny, który na podstawie wywiadu i badania mieszkańców dokonał ich kwalifikacji do szczepienia. Okazało się, że z powodu przeciwskazań, 18 osób zostanie zaszczepionych w późniejszym terminie. Pierwszą dawkę preparatu przyjęło 76 pensjonariuszy. U nikogo nie wystąpiły niepożądane odczyny poszczepienne. Wszyscy zaszczepieni mieszkańcy czują się dobrze – poinformowała Joanna Wołyńska dyrektor DPS w Ślesinie.

Ponownie mobilny punkt szczepień odwiedzi DPS w Ślesinie 9 i 10 lutego. W tych dniach przeprowadzone zostaną szczepienia mieszkańców drugą dawką preparatu Pfizer.