15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego jest hołdem dla naszych przodków, którzy wygrywając Bitwę Warszawską, odmienili losy Europy oraz pokazali dowódczy kunszt i żołnierskie bohaterstwo polskiego oręża.

Z okazji Święta Wojska Polskiego wszystkim Żołnierzom, Żołnierzom rezerwy i w stanie spoczynku, Kombatantom i Pracownikom wojskowym składamy życzenia szczęścia, zdrowia, wielu sukcesów zawodowych oraz satysfakcji z wykonywanej służby. Składamy serdeczne podziękowania za rzetelną i sumienną służbę oraz zasługi w krzewieniu patriotyzmu, za odwagę, heroizm i gotowość do obrony wolności i niepodległości kraju. Niech służba Ojczyźnie przynosi Wam zadowolenie, zasłużony szacunek i uznanie.

Święto Wojska Polskiego, to również wspomnienie i oddanie honorów wielu pokoleniom walczącym o Polskę i za Polskę w różnych wojnach, na różnych frontach. Dzisiaj chylimy czoła przed obrońcami Ojczyzny, którzy z bronią w ręku walczyli o wolność, niepodległość, byśmy dziś mogli żyć w naszym suwerennym, niepodległym kraju.

Starosta Koniński                                                   Przewodnicząca Rady Powiatu Konińskiego
 Katarzyna Fryza                                                                       Żanetta Matlewska