Niepodległa na stulecie Bitwy Warszawskiej

Dla uczczenia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do udziału w kampanii społecznej #Wiktoria1920. Akcja związana jest z poszukiwaniem pamiątek i nawiązań do okresu wojny polsko-bolszewickiej w swojej miejscowości lub rodzinnych zbiorach.

Organizatorzy kampanii zachęcają do sfotografowania lokalnych świadectw (zdjęcia, stare dokumenty, listy, przekazywane z pokolenia na pokolenie przedmioty codziennego użytku, pomniki, wyjątkowe lokalizacje, zabytki, nawiązujące do wojny nazwy ulic itp.) dotyczących wydarzeń sprzed stu lat, a następnie udostępnienia zdjęć w mediach społecznościowych z opisem #Wiktoria1920.

Wybrane kadry zostaną wykorzystane do stworzenia wielkoformatowego kolażu, który upamiętni tę wyjątkową rocznicę. Akcja trwa do 30 września 2020 r.

Kampania społeczna #Wiktoria1920 to jeden z wielu projektów Biura Programu „Niepodległa” realizowany w związku z obchodami stulecia wojny polsko-bolszewickiej. Zachęcamy do śledzenia strony www.niepodlegla.gov.pl, gdzie zamieszczane są wszystkie aktualne informacje o samej akcji, ale też o innych konkursach i inicjatywach upamiętniających tę rocznicę.