Gospodarstwo z powiatu konińskiego laureatem w konkursie

Gospodarstwo Eko-Raj Macieja Tomczaka z Daninowa (gm. Kazimierz Biskupi) zajęło II miejsce w ogólnopolskim konkursie na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne. Producenci ekologiczni z całej Polski spotkali się na Targach BIOEXPO w Centrum Targowo-Kongresowym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie k/Warszawy.

Gospodarstwo Macieja Tomczaka zostało uhonorowane Pucharem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz nagrodą. „Eko-Raj” liczy ponad 17 ha, a specjalizuje się w produkcji warzyw, uprawie ziemniaków oraz mieszanki strączkowo-zbożowej. Pierwszy certyfikat gospodarstwo uzyskało już w 2001 r. Od roku 2011, kiedy to uruchomiono w 100% ekologiczny Zielony Targ w Poznaniu, pan Maciej sprzedaje tam swoje ekoprodukty: szczypiorek, rzodkiewki, marchewki, pietruszki, buraczki, sałaty, ziemniaki, cukinie, seler, ogórki, koper czy różnorodne zioła. Warzywa i owoce z tego gospodarstwa są również dostępne na targu w Koninie.

Serdecznie gratulujemy Panu Maciejowi miejsca na podium!

Źródło: Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego (WODR) w Poznaniu
Fot. WODR