Skocz do zawartości

Marzec

Strona główna

Powiat koniński na 15. miejscu rankingu ZPP

Powiat koniński zajął 15 miejsce w corocznym rankingu przygotowywanym przez Związek Powiatów Polskich. Z tej okazji samorząd otrzymał dyplom i statuetkę.

Starosta Stanisław Bielik wziął udział w XXX Ogólnym Zgromadzeniu Związku Powiatów Polskich, które odbyło się 13 i 14 marca br. w Karpaczu.

W pierwszym dniu wydarzenia, po obradach plenarnych, miało miejsce uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom Ogólnopolskiego Rankingu Powiatów i Miast na prawach powiatu za 2023 rok.

Nagrodę dla powiatu konińskiego za 15 lokatę w tym zestawieniu odebrał starosta koniński od prezesa ZPP, Andrzeja Płonki. Wysokie miejsce powiatu konińskiego w rankingu jest odzwierciedleniem osiągnięć samorządu, w tym jego aktywności w realizowaniu projektów w 2023 r.

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Miast na prawach powiatu to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich od 2003 r. W zestawieniu uczestniczą wszystkie zainteresowane samorządy powiatowe oraz miasta na prawach powiatu.

Laureaci rankingu typowani są w 4 kategoriach: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powyżej 120 tys. mieszkańców oraz miasta na prawach powiatu. Organizowany przez ZPP konkurs jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco w trybie online. W trakcie oceny samorządów powiatowych eksperci przyznają punkty w ramach wielu kryteriów ujętych w siedmiu grupach tematycznych takich jak: rozwój i fundusze, polityka społeczna i zdrowotna, edukacja, kultura i sport, samorząd na rzecz mieszkańców, działania krajowe i międzynarodowe, działania ekoenergetyczne i proekologiczne czy działania promocyjne.

Powiat koniński od wielu lat utrzymuje się w czołówce zestawienia. Zajęcie 15. miejsca w ostatnim rankingu zapewniło samorządowi 35 430 punktów. Największy dorobek punktowy (6000/6000) przyniosły mu działania w zakresie ilości pozyskanych środków finansowych pochodzących z funduszy krajowych.

Zdjęcia: www.zpp.pl
Powiat koniński na 15. miejscu rankingu ZPP
Powiat koniński na 15. miejscu rankingu ZPP
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting