Świąteczne zmagania w Żychlinie

Już po raz dziewiętnasty w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych odbył się powiatowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych na najpiękniejszą pisankę. Dla młodzieży z klas gastronomicznych ZSEU w Żychlinie zorganizowano szkolne zmagania na ciasta – „Baby i mazurki”.

W konkursie na najpiękniejszą pisankę jednogłośnie zwyciężyła Klaudia Kaźmierczak ze Szkoły Podstawowej w Starym Mieście. Klaudia ozdobiła swoją pisankę najstarszą metodą – batikową, wykorzystując jej wspaniałe możliwości. Pisanki oceniało jury w składzie: Elżbieta Sztamblewska z Muzeum Okręgowego w Koninie, Monika Niespodziańska – nauczyciel plastyki oraz Dorota Kasprzyk – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Szkolny konkurs na słodkie wypieki cieszył się ogromną popularnością. Jurorzy: Agata Kubacka – Zdrofit, Jolanta Knapkiewcz – kierownik szkolenia praktycznego oraz Karolina Walczak – restauracja Ranczo, musieli spróbować aż 29 ciast, które zachwycały zarówno smakiem, jak i wyglądem. Najlepszy mazurek przygotowała Wiktoria Skowrońska, a babę wielkanocną Julia Grzelak.

Konkurs objęli patronatem: Marszałek Województw Wielkopolskiego, Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Starosta Koniński.

Źródło: ZSEU w Żychlinie
Świąteczne zmagania w Żychlinie