Skocz do zawartości

Marzec

Strona główna

Pola nadziei zakwitną dla hospicjum

Pod hasłem „Radość pomagania” po raz 14. w Licheniu odbywa się akcja charytatywna „Pola nadziei”. Wydarzenie organizowane przez Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego ma na celu zwrócenie uwagi na hospicjum będące miejscem ostatniej drogi człowieka chorego. To także okazja do wymiernego okazania serca i włączenia się w pozyskiwanie środków na utrzymanie placówki.

Korzystając z serwisu siepomaga.pl (bezpośrednie przekierowanie do zbiórki) można wpłacić do wirtualnej skarbonki dowolną kwotę na potrzeby związane z codziennym utrzymaniem licheńskiego hospicjum.
Zbiórki w formie stacjonarnej potrwają do 31 maja włącznie. Będą one prowadzone przed kościołami z zaprzyjaźnionych parafii m.in. w: Kazimierzu Biskupim, Wilczynie, Kleczewie, Ostrowążu, Zagórowie, Mogilnie, Koninie, Powierciu oraz w Licheniu Starym. Warto podkreślić, że zbiórka na terenie Sanktuarium Maryjnego w Licheniu oraz tutejszej parafii pw. św. Doroty odbędzie się w niedzielę, 7 maja.

Celem zbiórki jest pozyskanie funduszy na opiekę nad osobami chorymi u kresu życia. Kwesty będą prowadziły osoby związane z licheńskim hospicjum – wolontariusze i przyjaciele.

Szczegółowe informacje o działalności Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym można uzyskać na stornie: www.fundacja.lichen.pl oraz na funpage’u placówki www.facebook.com/hospicjumlichen.

Źródło: Biuro Prasowe Sanktuarium
Plakat - Pola nadziei zakwitną dla hospicjum 2023
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting