Bezpłatny kurs języka polskiego dla nauczycieli z Ukrainy

Instytucje i firmy powiatu konińskiego chętnie pomagają uchodźcom z Ukrainy odnaleźć się w nowej codzienności.

Specjalnie dla nowoprzybyłych powstała na naszej stronie zakładka Pomoc dla obywateli Ukrainy w której można znaleźć między innymi informacje o bezpłatnej pomocy prawnej w Urzędzie Wojewódzkim i Centrum Integracji Cudzoziemców, o Ubezpieczeniu OC oraz ofercie kulturalnej, szczególnie skierowanej do ukraińskich dzieci.

Na szczególną uwagę zasługuje zakładka Pomoc w zatrudnieniu, gdzie udostępniamy informacje o ofertach pracy dla uchodźców z Ukrainy. Nowym artykułem w tej kategorii jest informacja z Ośrodka Rozwoju Edukacji, który uruchomił specjalny intensywny, bezpłatny kurs języka polskiego dla nauczycieli pochodzących z Ukrainy.

Więcej szczegółów o kursie można znaleźć na stronie ORE, gdzie znajduje się także nformacja o kursie w języku ukraińskim.

Більш детальну інформацію можна знайти на сайті ORE, де також можна знайти інформацію про курс українською мовою.