Zmagania o tytuł Asa ortografii

Uczniowie klas III Szkoły Podstawowej w Lubstowie 28 kwietnia zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii. Organizatorem konkursu pt. „As ortografii” była Powiatowa Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Ślesinie.

Celem przedsięwzięcia było krzewienie i propagowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie „czujności ortograficznej” uczniów oraz motywowanie ich do doskonalenia swoich umiejętności w tym zakresie.

O tytuł „Asa ortografii” rywalizowało 15 uczniów klas III. Komisja konkursowa, w której zasiadali specjaliści Poradni – Edyta Zielińska, doradca zawodowy/ wicedyrektor; Monika Łuczak, pedagog; Edyta Stasikowska-Janik, logopeda oraz pedagog SP w Lubstowie – Agnieszka Rzeźnik – po wnikliwej analizie prac ogłosiła wyniki.

Tytuł „Asa ortografii” zdobyli uczniowie klasy III A:

I miejsce – Kinga Dylewicz,
II miejsce – Julia Nawrot,
III miejsce – Adam Nawrocki.

Pamiątkowe dyplomy, nagrody zwycięzcom i upominki pozostałym uczestnikom konkursu wręczyły dyrektor Poradni Małgorzata Mazurek oraz przewodnicząca komisji konkursowej Edyta Zielińska. Mimo, iż wydarzeniu wyraźnie towarzyszył „duch rywalizacji”, atmosfera była niezwykle przyjazna i pełna wzajemnej serdeczności.

Gratulujemy uczniom gotowości do mierzenia się z wyzwaniami. Dyrekcji i nauczycielom SP w Lubstowie dziękujemy za niezwykle zaangażowanie w organizację konkursu.

Źródło: PPPP w Ślesinie
Zmagania o tytuł Asa ortografii