Stowarzyszenie Aglomeracja Konińska wspiera koniński szpital

12 lutego 2024 r. odbyło się uroczyste spotkanie dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie z członkami Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska, którego celem było przedstawienie działań realizowanych w 2023 roku, zaprezentowanie aktualnej sytuacji oraz przedstawienie planowanych w szpitalu zmian.

Dyrektor Krystyna Brzezińska z wdzięcznością złożyła podziękowania Prezesowi Zarządu i członkom Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska za przekazane dotacje celowe w wysokości 10.000 zł każda na bardzo ważny cel – zakup głowicy sektorowej dla Oddziału Kardiologicznego.

To był prawdziwy gest hojności i wsparcia, który pomógł zrealizować marzenie szpitala. Miasto Konin i gminy: Rzgów, Wierzbinek, Grodziec, Golina, Krzymów, Stare Miasto, Rychwał, Kleczew, Kazimierz Biskupi, Kramsk, Skulsk, Wilczyn oraz Ślesin, złączyły siły, by dać pacjentom szansę na lepsze życie. Wartość całego zadania wyniosła aż 165 500 zł, a dotacje od członków Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska stanowiły pokaźną kwotę 140 000 zł.

To jedyna w swoim rodzaju głowica sektorowa. Umiejętność dowolnego wyboru obszaru zainteresowania oraz płaszczyzny, na jakiej komputer „rozetnie” serce, ukazując wybrany przestrzenny przekrój. To nie tylko urządzenie – to nadzieja, bowiem urządzenie pozwala na dokładną ocenę struktury serca, stopnia uszkodzenia zastawek, co daje możliwość bardziej obiektywnej kwalifikacji pacjenta do ewentualnego leczenia operacyjnego – poinformowała dyrektor szpitala Krystyna Brzezińska.

Dyrektor podkreśliła także, że koniński szpital dąży do doskonałości w każdym aspekcie opieki zdrowotnej. Rozwija procedury związane ze znieczuleniem podczas porodu, usprawnia funkcjonowanie SOR, a także przenosi oddziały z ul. Wyszyńskiego do nowoczesnych budynków przy ul. Szpitalnej. To nie jest tylko praca – to pasja, zaangażowanie, oddanie.

Biorąc pod uwagę, że hasłem i jednocześnie misją Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska jest „Energetyczne serce Polski”, nie mogliśmy nie wesprzeć tak potrzebnej inicjatywy jak zakup głowicy sektorowej dla Oddziału Kardiologicznego – powiedział Prezes Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska – Piotr Korytkowski.

Żródło: Stowarzyszenie Aglomeracja Konińska
Stowarzyszenie Aglomeracja Konińska wspiera koniński szpital