Stypendia Starosty Konińskiego

Mimo pandemii koronawirusa, Powiat Koniński nie zrezygnował z przyznania stypendiów starosty. Ze wsparcia dla uzdolnionej młodzieży skorzysta w tym roku 152 uczniów.

Stypendium Starosty Konińskiego stanowi ważne narzędzie służące wyrównywaniu szans młodych ludzi w dostępie do edukacji i rozwoju. Ustanowione zostało przez Radę Powiatu w 2002 roku i funkcjonuje nieprzerwanie do dziś. Od 2014 r. przyznawane jest według kryteriów „Powiatowego Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół powiatu konińskiego". Zgodnie z jego regulaminem, kandydatów do stypendium typują szkoły. Złożoną dokumentację rozpatruje pod względem formalnym Wydział Edukacji i Spraw Społecznych. Ostateczną listę stypendystów zatwierdza zarząd powiatu. Do tej pory, akty stypendialne uczniowie otrzymywali podczas uroczystego spotkania w starostwie, teraz – ze względu na pandemię, otrzymają je drogą pocztową. Starosta Stanisław Bielik spotka się jednak w urzędzie z delegacjami ze szkół.

– Pandemia koronawirusa zmusza nas do przystosowania się do okoliczności, których nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy. Z powodu sytuacji epidemicznej postanowiliśmy przyjąć inną formułę wręczenia stypendiów. Nie spotkamy się ze wszystkimi nagrodzonymi uczniami, ale w znacznie mniejszym gronie: z dyrektorami szkół i kilkuosobową delegacją młodzieży. Choć w symboliczny sposób chcemy podkreślić rangę tego wydarzenia i wyrazić nasze uznanie oraz podziękowania stypendystom i ich nauczycielom za efekty całorocznej pracy – mówi starosta koniński Stanisław Bielik.

Spotkanie, podczas którego nastąpi ogłoszenie listy stypendystów oraz przekazanie aktów nadania Stypendiów Starosty Konińskiego na 2021 r. odbędzie się  25 lutego o godzinie 11.00 w sali balowej Pałacu Bronikowskich, będącego siedzibą Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.