Bezpłatna pomoc psychologiczna i terapeutyczna dla mieszkańców

Konińska Grupa Wsparcia Psychicznego „Jesteśmy” wznawia bezpłatną pomoc psychologiczną i terapeutyczną.

Rosnąca liczba mieszkańców powiatu konińskiego poddanych izolacji, nadzorowi epidemiologicznemu oraz kwarantannie sprawia, że rośnie potrzeba wsparcia psychologicznego zarówno tych osób jak i ich bliskich. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom społecznym, Konińska Grupa Wsparcia Psychicznego „Jesteśmy” ponownie uruchamia zdalną pomoc dla mieszkańców prowadzoną przez wykwalifikowanych specjalistów. Wsparcie psychologów, terapeutów i psychoterapeutów, skierowane jest do przeżywających kryzys z powodu pandemii: seniorów, dzieci i młodzieży, nauczycieli, osób samotnych, chorych lub źle znoszących izolację, a także personelu medycznego oraz przedstawicieli służb, szczególnie obciążonych walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Wszyscy potrzebujący uzyskają anonimowo i bezpłatnie pomoc psychologiczną i terapeutyczną on line lub przez telefon. Z Konińską Grupą Wsparcia Psychicznego „Jesteśmy” można skontaktować się przez profil na FB https://www.facebook.com/KGWPJestesmy lub pod nr. telefonu 537 385 828. W zależności od problemu osoba zostanie przekierowana do odpowiedniego specjalisty, który wesprze i pomoże telefonicznie, mailowo, poprzez usługi Skype czy poprzez aplikację Messenger.

Konińska Grupa Wsparcia Psychicznego "Jesteśmy" powstała w marcu br. z z inicjatywy psychologów i terapeutów ze Stowarzyszenia Centrum Wsparcia Przystań oraz z fundacji Konin Dzieciom. Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie w Koninie włączyło się wraz z Ośrodkiem Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie obejmując patronat i również oferując pomoc specjalistyczną.