Pięknieją wsie powiatu konińskiego. Podpisali umowy na dotacje od Marszałka

Do pięciu gmin powiatu konińskiego trafi ponad 170 tysięcy złotych z programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”. W piątek (17 lipca) w Starostwie Powiatowym w Koninie odbyło się podpisanie umów z beneficjentami konkursu "Pięknieje wielkopolska wieś". Podpisy na dokumentach złożyli: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz burmistrzowie, wójtowie i skarbnicy z gmin: Golina, Grodziec, Rychwał, Rzgów i Skulsk. W spotkaniu wziął udział także starosta koniński Stanisław Bielik.

Konkurs organizuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu "Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020". W tym roku przypada jego dziesiąta edycja. Inicjatywa ma na celu aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich na poziomie sołectw, w kierunku ich zaangażowania na rzecz rozwoju własnej miejscowości. Wnioski dotyczą przede wszystkim niewielkich projektów, związanych z zagospodarowaniem przestrzeni publicznej na wsi, odtwarzaniem dziedzictwa kulturowego i kultywowaniem tradycji lokalnych.

W tegorocznej edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” dotacje uzyskało pięć gmin z powiatu konińskiego na realizację siedmiu przedsięwzięć:
  • „Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom - Klub Integracji Społecznej” (sołectwo Kawnice, gm. Golina, dotacja: 18 291 zł);
  • „Integracja lokalna mieszkańców Węglewa - odnowiona świetlica wiejska i ogród jak sprzed lat” (sołectwo Węglew, gm. Golina, dotacja: 19 500 zł );
  • „Zagospodarowanie terenu w miejscowości Grodziec” (sołectwo Grodziec, gm. Grodziec, 30 000 zł);
  • „Rekreacja na Grabowej - zagospodarowanie terenu na plac zabaw i doposażenie altany sołeckiej” (sołectwo Grabowa, gm. Rychwał, dotacja: 13 400 zł );
  • „Zagospodarowanie centrum wsi Rozalin poprzez remont dachu na świetlicy wiejskie” (sołectwo Rozalin, gm. Rychwał, dotacja: 30 000 zł);
  • „Budowa placu zabaw i rekreacji” (sołectwo Barłogi, gm. Rzgów, 29 897 zł);
  • „Modernizacja boiska sportowego jako skuteczny sposób promocji aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego mieszkańców sołectwa Mniszki” (sołectwo Mniszki, gm. Skulsk, dotacja: 30 000 zł).
Pięknieją wsie powiatu konińskiego. Podpisali umowy na dotacje od Marszałka