Konkurs dla dzieci i młodzieży na plakat

Zachęcamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Prace można nadsyłać do 6 września br.

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy na temat mediacji – jednej z metod polubownego rozwiązywania sporu – oraz zachęcenie do korzystania z niej.

Jury pod przewodnictwem wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego wybierze spośród zgłoszonych propozycji 12 najlepszych prac, w tym zwycięską. Prace laureatów pojawią się w kalendarzu na 2021 rok, którego druk zleci Ministerstwo.

Laureaci konkursu otrzymają zaproszenie na spotkanie z wiceministrem sprawiedliwości, podczas którego odbędzie się wręczenie nagród. Zwycięska praca wykorzystana będzie jako plakat promujący Dzień i Tydzień Mediacji oraz konferencję organizowaną corocznie przez Wydział ds. Mediacji Ministerstwa Sprawiedliwości. Internauci wybiorą również, za pośrednictwem Facebook’a, laureata nagrody publiczności. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości www.gov.pl/web/sprawiedliwosc