Międzynarodowy Dzień Tańca

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca – coroczne wydarzenie ustanowione przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI) pod auspicjami UNESCO, aby upamiętnić wielkiego francuskiego tancerza i choreografa, Jean-Georges’s Noverr’a.

Z tej okazji  życzymy wszystkim, których pasją jest taniec, żeby pielęgnowali i rozwijali swoje zamiłowanie.

Jednocześnie pasjonatów tej sztuki informujemy, iż Instytut Muzyki Tańca zaprasza do trzeciej edycji akcji "tańczMy". Tegoroczna akcja  potrwa do 9 maja.
W jej ramach odbędą się spektakle, pokazy filmów, performance, wykłady, warsztaty i wiele innych, zarówno online, jak i w miarę możliwości na żywo.

Wszystkie informacje na temat obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca, w tym pełen harmonogram wydarzeń w ramach akcji "tańczMy", znajduje się na stronie imit.org.pl.