Skocz do zawartości

Grudzień

Strona główna

Spotkajmy się zdrowi w czystym środowisku – kampania społeczna

Fundacja Obywatelska "Czas Jaszczurów" zachęca do udziału w kampanii społecznej, której głównym celem jest wspieranie działań edukacyjnych mających doprowadzić do zmiany nawyków dotyczących zachowań proekologicznych  podczas trwania pandemii koronawirusa.   
 
W błyskawicznym tempie wzrasta ilość zużytych jednorazowych rękawiczek i maseczek. Przed pandemią postanowiliśmy usuwać plastik z naszego życia. A dzisiaj nie radzimy sobie ze zużytymi środkami ochrony osobistej. Obecnie przy koszach rozmieszczonych w miejscach publicznych widzimy mnóstwo jednorazowych rękawiczek oraz maseczek. Z nieprzystosowanych pojemników wiatr wywiewa je na pobliskie trawniki i okoliczne parki. Także ptaki  poszukujące jedzenia w śmietnikach roznoszą zużyte rękawiczki. Może to prowadzić do zatykania ulicznych kratek ściekowych, a w konsekwencji do podstopień. Pamiętajmy, że na powierzchni rękawiczek i maseczek wirus utrzymuje się do trzech dni.
 
Aby przeciwdziałać zaistniałej sytuacji prowadzona jest kampania informacyjno-edukacyjna. Przygotowana została przez Fundację „Czas Jaszczurów”, wspólnie z Samorządem Województwa Wielkopolskiego, Powiatem Poznańskim i Kolejami Wielkopolskimi. Głównym jej celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków Wielkopolan w zakresie zachowań i działań zapewniających dbałość o czyste i bezpieczne środowisko.
 
Więc na stronie: COVID 19 Kampania Społeczna
 
Kampania prowadzona jest przez Fundację Obywatelską „CZAS JASZCZCZURÓW” i współfinansowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Powiat Poznański i Koleje Wielkopolskie.
 
Spotkajmy się zdrowi  w czystym środowisku ? kampania społeczna
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting