Skocz do zawartości

Czerwiec

Strona główna

Kręcimy z Ferio Konin. Rowerem przez powiat – zapraszamy do udziału w akcji.

W sobotę 12 czerwca w Ferio Konin odbędzie się wydarzenie poświęcone turystyce rowerowej w powiecie konińskim.  W ramach akcji na terenie parkingu centrum handlowego ulokowane zostanie miasteczko rowerowe. W programie przewidziano wiele atrakcji.
Partnerami wydarzenia jest Powiat Koniński, Oddział PTTK w Koninie wraz z Sekcją Turystyki Rowerowej CIKLO PTTK, Komenda Miejska Policji w Koninie, WORD Konin oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Marina.
 
Dystrybucja wyjątkowego wydania mapy tras rowerowych, znakowanie jednośladów przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koninie i darmowy serwis rowerowy - to wszystko będzie czekało na klientów centrum handlowego już w najbliższą sobotę.
 
- Promocja aktywnego wypoczynku i zachęcanie mieszkańców do poznawania walorów turystycznych naszego powiatu, to główne cele jakie przyświecają organizowanej akcji - mówi Henryk Grabowski Dyrektor Ferio Konin.  Cieszy nas fakt, że możemy temat potraktować kompleksowo. Sprawny rower to podstawa, dlatego też oferujemy naszym klientom m.in. możliwość bezpłatnego serwisu. Z kolei wydanie mapy, które jest owocem współpracy centrum handlowego z powiatem konińskim i PTTK, to gotowy przepis na udane rodzinne wycieczki rowerowe.
 
Profesjonalny serwis rowerowy to bezpłatna usługa jaką Ferio Konin przygotowało dla swoich klientów już od czwartku. Każdy kto zrealizuje zakupy w centrum handlowym, będzie uprawniony do skorzystania z serwisu bezpłatnie. Będzie on dostępny w oznaczonym punkcie zlokalizowanym na terenie parkingu Ferio Konin aż przez 3 dni, od czwartku do soboty, osiem godzin dziennie.  Zakres usługi będzie obejmował zarówno przegląd jak i wymianę części eksploatacyjnych. Warto zatem zarezerwować sobie czas i skorzystać z możliwości. Zapisy przyjmowane będą na miejscu.
 
W sobotę zainteresowani będą mogli dodatkowo oznakować swój rower. Konińscy policjanci zadbają o zabezpieczenie jednośladów. Każdy rower zostanie oznakowany unikalnym numerem, który trafi potem do bazy policyjnej. W przypadku kradzieży roweru i późniejszego odzyskania, policjanci będą mogli sprawnie odnaleźć właściciela skradzionego roweru.
 
Dodatkowo, w dniu wydarzenia odwiedzający Ferio Konin będą mieli możliwość otrzymania bezpłatnej mapy rekreacyjnych tras rowerowych. Wydanie uwzględnia opracowanie 8 rowerowych tras rekreacyjnych - łącznie niemalże 300 km dystansu, wszystkie na terenie powiatu konińskiego. Przygotowane trasy to odcinki o różnej długości, a każda z towarzyszącymi atrakcjami ulokowanymi po drodze. Mapa będzie z pewnością przydatna zarówno dla bardziej wprawionych rowerzystów jak i tych dopiero zaczynających przygodę na dwóch kółkach.
Na stoisku przygotowanym przez Lokalną Organizację Turystyczna Marina - w sobotę - klienci będą mogli m.in. pozyskać informacje na temat atrakcji turystycznych w regionie czy otrzymać bezpłatne materiały informacyjne. W ramach stoiska WORD Konin, najmłodsi w formie zabawy będą przyswajać podstawie zasady poruszania się w ruchu drogowym.
 
Sezon rowerowy w pełni. Sklepy w Ferio Konin oferują szeroką gamę rowerów, akcesoriów jak i odpowiedniej odzieży na jazdę na rowerze. Wybierając rower warto zwrócić uwagę m.in.  na odpowiednią wysokość ramy, rozmiar opon i osprzęt rowerowy. Należy je dobrać według indywidualnych potrzeb. Niezbędna jest zatem konsultacja z personelem sklepu, który posiada odpowiednią wiedzę na temat.
 
Zapraszamy do Ferio Konin. Szczegóły wydarzenia wraz z harmonogramem poszczególnych atrakcji dostępne na www.feriokonin.pl
 
 
 
Kręcimy z Ferio Konin. Rowerem przez powiat - zaproszenie do udziału w akcji
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting