KGW Mniszki powalczy o podium

19 czerwca Koło Gospodyń Wiejskich z Mniszek gm. Skulsk będzie reprezentować województwo wielkopolskie i powiat koniński w finale Konkursu o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP, którego tematem przewodnim będą regionalne zwyczaje oraz obrzędy ślubne i weselne. Finał odbędzie się w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach.

Reprezentowanie województwa wielkopolskiego w ogólnopolskim konkursie to bardzo duże wyzwanie. Będziemy walczyć o podium - zapewniają gospodynie z Koła w Mniszkach, które w najbliższą sobotę zmierzą się z 15 kołami gospodyń wiejskich z całej Polski.

Na etapie wojewódzkim, KGW wyróżnione zostało za kultywowanie polskich tradycji i zwyczajów ludowych, zaangażowanie w działalność społeczną i kulturalno-oświatową, wspieranie wielu inicjatyw  i przedsięwzięć o charakterze patriotyczno-edukacyjnym, integrowanie lokalnej społeczności wokół wspólnych wartości i szacunku dla dziedzictwa kulturowego, budowanie i umacnianie więzi społecznych, kształtowanie postawy odpowiedzialności obywatelskiej, a także promowanie małej ojczyzny.

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP jest inicjatywą Małżonki Prezydenta RP i został objęty Jej Honorowym Patronatem. Jego celem jest promocja i prezentacja działalności KGW.

To wyjątkowe wydarzenie pozwoli na zaprezentowanie i przybliżenie Polakom aktywnej działalności, osiągnięć oraz potencjału Kół Gospodyń Wiejskich.

Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie głównych nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Paniom z Koła Gospodyń z Mniszek życzymy powodzenia podczas sobotniego finału!