Skocz do zawartości

Aktualności 2024

Strona główna

Rolnicy z powiatu konińskiego z tytułem Wielkopolski Rolnik Roku 2023

Znamy laureatów konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku 2023”. Wśród nich gospodarze z powiatu konińskiego: Dominika i Michał Gulczyńscy z gminy Sompolno oraz Dorota i Konrad Zawada z gminy Skulsk.

Konkurs Wielkopolski Rolnik Roku od 23 lat wspiera i promuje nowoczesne gospodarstwa w naszym regionie. W dotychczasowych edycjach, na 1200 rolników biorących w nim udział, statuetką nagrodzono 215 – wyróżniających się wysokim poziomem produkcji rolniczej, stosowaniem nowoczesnych technologii oraz dobrą organizacją pracy i estetyką gospodarstw.

Do tytułu „Wielkopolski Rolnik Roku 2023” pretendowało 63 gospodarzy z całego województwa.

– „Do konkursu można było zgłosić rolników, którzy prowadzą gospodarstwo rolne od co najmniej 7 lat i są producentami: rolniczych surowców i żywności nieprzetworzonej oraz przetworzonej, warzyw, owoców i roślin ozdobnych, materiału hodowlanego i zarodowego, materiału siewnego i szkółkarskiego, wikliny, trzciny, roślin leczniczych i innych. Zadanie wyłonienia najlepszych z nich powierzone zostało Kapitule Konkursu, której przewodniczył prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak, reprezentujący Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Tegoroczna edycja konkursu okazała się na tyle wyjątkowa, że Kapituła nominowała do tytułu „Wielkopolski Rolnik Roku” dwudziestu jeden rolników, a nie dwudziestu, jak w latach ubiegłych” – poinformowała inspektor Agnieszka Rączka z Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w konińskim starostwie.

 W gronie 21 nominowanych do nagrody znaleźli się także rolnicy z powiatu konińskiego: Dominika i Michał Gulczyńscy z m. Młynek w gminie Sompolno oraz Dorota i Konrad Zawada z Łuszczewa w gminie Skulsk - którzy zakończyli swój udział w konkursie zdobywając jego najcenniejsze trofea: tytuł, statuetkę Siewcy oraz nagrodę pieniężną w wysokości 15 tysięcy złotych.

Podczas Gali Wielkopolskiego Rolnika Roku, która odbyła się 10 marca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, wyróżnionym rolnikom towarzyszyli Stanisław Bielik starosta koniński, Jolanta Nawrocka – przewodnicząca Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Koninie oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Koninie: główny specjalista Jadwiga Andrzejak i inspektor Agnieszka Rączka.
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting