Aktualności 2024

Nowy projekt dla SOSW w Rychwale z dofinansowaniem

Umowę o dofinansowanie na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Zielona Przestrzeń – zagospodarowanie terenu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rychwale” zawarto 19 lipca pomiędzy Powiatem Konińskim a Województwem Wielkopolskim.

Uroczyste podpisanie dokumentów odbyło się w Czerniejewie. Wzięli w nim udział przedstawiciele powiatu: starosta koniński Katarzyna Fryza, wicestarosta koniński Władysław Kocaj oraz skarbnik  Radzisław Kozłowski. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego reprezentował Jacek Bogusławski członek zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Głównym celem przedsięwzięcia będzie utworzenie zielonej przestrzeni wokół istniejącego placu zabaw na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Piotra Janaszka w Rychwale.
Dofinansowanie przeznaczone zostanie na zasadzenie drzew i krzewów oraz postawienie szklarni, w której odbywać się będą zajęcia manualne i poznawcze związane z tematyką ogrodnictwa, pielęgnacji i uprawy warzyw. W ramach projektu wykonane zostaną również bezpieczne nawierzchnie na placu zabaw i pod szklarnią.

Wspólna zielona przestrzeń będzie miejscem spotkań, a jednocześnie wpłynie pozytywnie na środowisko m.in. poprzez zwiększenie retencji wody oraz oczyszczanie powietrza.

Powiat Koniński na realizację przedsięwzięcia otrzyma dofinansowanie w wysokości 89 420 zł z budżetu Województwa Wielkopolskiego. Całkowita wartość inwestycji to 99 420 zł.

Nowy projekt dla SOSW w Rychwale z dofinansowaniem