Aktualności 2024

Ilona Michalak Wicemistrzem Krajowym AgroLigi 2023

Gala AgroLigi 2023, podczas której nagrodzono najlepszych rolników oraz agroprzedsiębiorców odbyła się 7 czerwca w Pałacu Prezydenckim. Podczas uroczystości Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą nagrodzili laureatów 31. edycji konkursu – wyróżnionych zostało 15 rolników oraz 16 przedsiębiorstw.

Wielkopolskich rolników reprezentowała Ilona Michalak – rolniczka z Kuchar Borowych (gm. Rychwał), producentka mleka i przetworów mleczarskich z Serowni Kuchary. Pani Ilona otrzymała zaszczytny tytuł – Wicemistrz Krajowy AgroLigi 2023, Nagroda Specjalna Prezesa ARiMR Wojciecha Legawca.

Ilona Michalak prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne o powierzchni 68,10 hektarów użytków rolnych. Kierunek produkcji: bydło mleczne, rasa holsztyńsko-fryzyjska w liczbie sto krów mlecznych. Obora jest pod kontrolą Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Pani Ilona ukończyła szkolenia, kursy i uzyskała tytułu serowara na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W maju 2019 roku uruchomiła przyzagrodową produkcję serów wykorzystując surowiec – mleko z własnego gospodarstwa.

Gratulujemy osiągnięć, życzymy sukcesów produkcyjnych i kolejnych nagród.

Źródło: PZDR nr 6 w Koninie
Fot.: archiwum P. Ilony Michalak