Aktualności 2024

„Droga do zatrudnienia po węglu” – spotkanie informacyjne

Spotkanie informacyjne dotyczące projektu „Droga do zatrudnienia po węglu” odbyło się 16 lipca w Powiatowym Urzędzie Pracy w Koninie.

Na wstępie Dyrektor Powiatowego Urzędu w Koninie Anna Biegasiewcz przedstawiła główne założenia projektu i kwalifikowalność uczestników. Podczas spotkania osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie oraz pracodawcy pozyskali informacje na temat oferowanych, przez poszczególnych Partnerów, form wsparcia:
- bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej/spółdzielni/przedsiębiorstw
- finansowego wsparcia pomostowego,
- zatrudnienia subsydiowanego,
- wyposażenia/doposażenia stanowiska pracy,
- szkoleń zawodowych,
- dodatku relokacyjnego,
- dofinansowania kosztów dojazdu do miejsca zatrudnienia

W spotkaniu wzięli udział Starosta Koniński Pani Katarzyna Fryza, Pan Marek Maślak Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Inżynieryjno-Technicznych „KADRA” przy PAK KWB „Konin” S. A. oraz przedstawiciele Partnerów  biorących udział w projekcie tj. DGA S.A., Jobs First Sp. z o.o., Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych, Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o., Powiat Koniński - Powiatowy Urząd Pracy w Koninie, Powiat Turecki - Powiatowy Urząd Pracy w Turku, Powiat Kolski - Powiatowy Urząd Pracy w Kole oraz Powiat Słupecki - Powiatowy Urząd Pracy w Słupcy.

Projekt pt: Podnoszenie i zmiana kwalifikacji oraz aktywizacja zawodowa pracowników Grupy Kapitałowej Zespołu Elektrowni Pątnów – Adamów - Konin zorientowana na utworzenie i utrzymanie miejsc pracy. „Droga do zatrudnienia po węglu” nr FEWP.10.01-IZ.00-0006/23 realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW) współfinansowanego ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji (FST).

?Droga do zatrudnienia po węglu? ? spotkanie informacyjne