Skocz do zawartości

Aktualności 2024

Strona główna

Badania mammograficzne w styczniu w Koninie

LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ (etap podstawowy). Badaniami objęte są ubezpieczone Panie, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie korzystały z bezpłatnej mammografii.

LUX MED zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej w Koninie 26 stycznia w godz. od 8.00 do 14.50 przy markecie Kaufland, ul. Spółdzielców 4. Mammografię w programie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Badajmy się regularnie i dbajmy o swoje zdrowie. Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, a dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

Szczególnie zapraszamy nowe roczniki Pań urodzonych w latach 1975-1979, które nie mogły dotychczas korzystać z badań oraz Panie urodzone w latach 1950-1954, które mogą powrócić do programu.

Rejestracja pod nr tel. 22 880 90 80 (*3). W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Prosimy o stawienie się na badanie w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii, Programu Profilaktyki Raka Piersi i innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej znajdziecie Państwo na stronie www.luxmed-diagnostyka.pl.

Źródło: LUX MED
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting