Aktualności 2023

Uczniowie liceum w Portugalii

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie wraz z opiekunami we współpracy z Agrupamento de Escolas Alberto Sampaio w Bradze w Portugalii wzięli udział w projekcie ponadnarodowej mobilności „Bioróżnorodność szansą Ziemi”.

Głównym celem przedsięwzięcia jest uświadomienie uczniom i społeczności lokalnej znaczenia różnorodności biologicznej dla przyszłości naszej planety oraz poznanie sposobów jej ochrony.

W trakcie mobilności uczniowie z Polski i Portugalii wspólnie realizowali szereg działań związanych z bioróżnorodnością. W programie były między innymi zajęcia w szkole, wyjazdy edukacyjne do Ponte de Lima, nad Ocean Atlantycki do Porto, Povoa de Varzim, Viana do Castelo, do Parku Narodowego Peneda – Geres, uczestnictwo w grze terenowej, przeprowadzenie ankiety ulicznej dotyczącej problemów ekologicznych środowiska lokalnego oraz wyjazdy kulturowe, między innymi do Fatimy i Barcelos.

Poznanie flory, fauny, zabytków, kultury i tradycji Portugalii, przygotowanie e-booków i BIOkalendarzy, nabycie praktycznych umiejętności w zakresie komunikacji w języku angielskim oraz integracja młodzieży to główne efekty zrealizowanej mobilności.

Projekt ponadnarodowej mobilności „Bioróżnorodność szansą Ziemi” jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach realizacji przedsięwzięcia Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.
Uczniowie liceum w Portugalii