Aktualności 2023

Tenisiści z ZSEU w Żychlinie w finale Mistrzostw Wielkopolski

W wielkim stylu wrócili po okresie pandemii żychlińscy tenisiści. W Finale Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie Stołowym, który odbył się 27 stycznia w Obornikach, w gronie czternastu najlepszych drużyn województwa wielkopolskiego znalazł się zespół z Żychlina.

Tenis stołowy to od wielu lat tradycja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Tenisiści z ZSEU z  sukcesami reprezentują region koniński na wielu zawodach. W Finale Mistrzostw Wielkopolski zagrali: Danil Mazurenko, Sergiusz Rosiak i Kuba Raźny. Reprezentacja żychlińskiej placówki po emocjonujących meczach zajęła wysokie VI miejsce.

Biorąc pod uwagę fakt, iż są to bardzo młodzi zawodnicy (niektórzy dopiero w klasie pierwszej) możemy liczyć na wspaniałe sportowe emocje w przyszłych latach. Poziom zawodów był w tym roku wyjątkowo wysoki, a wspaniały wynik żychlińskiej młodzieży to efekt pracy nauczycieli – Artura Rosiaka i Igora Gudilkina, a także współpracy z KTS Wicher Lisiec Wielki.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

Źródło: ZSEU w Żychlinie