Aktualności 2023

Sejmik Szkolnej Kultury Fizycznej

W Sierakowie, 29 września, odbył się Sejmik Szkolnej Kultury Fizycznej dla nauczycieli wychowania fizycznego, działaczy i organizatorów sportu szkolnego z województwa wielkopolskiego.

Jednym z ważnych punktów spotkania było wystąpienie Edwarda Strzemińskiego, Wiceprezesa Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA”, który z okazji obchodów 70-lecia SZS-u podsumował dotychczasową działalność Związku, przybliżając też jego historię.

Na okoliczność jubileuszu wręczono medale zasłużonym działaczom i organizatorom sportu szkolnego. Jednym z wyróżnionych został pracownik Starostwa Powiatowego w Koninie – Karol Baranowski, starszy inspektor ds. kultury fizycznej w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych.