Aktualności 2023

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

Starosta Koniński oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie zaprosili wczoraj (12 października) na uroczyste, powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej.

W żychlińskiej placówce spotkali się 12 października nauczyciele, pracownicy szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Koniński, a także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Koninie oraz zaproszonych instytucji.

Rok ten jest rokiem szczególnym dla polskiej edukacji, dlatego też młodzież oraz nauczyciele ZSEU w Żychlinie przygotowali etiudę będącą wspomnieniem 250 rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej. Kostiumowe przedstawienie w duchu oświecenia idealnie wpisało się w powiatowe obchody. Uroczystość uświetniły również występy szkolnego chóru.

Spotkanie w Żychlinie było doskonałą okazją, aby nagrodzić tych, którzy w ostatnim roku swoją wyróżniającą się pracą z uczniami szczególnie zapisali się na kartach edukacji. Zostały wręczone nagrody m.in. Ministra Edukacji i Nauki, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Konińskiego, Dyrektora Szkoły oraz odznaczenia: Wawrzyn Pracy Organicznej oraz Brązowe Krzyże Zasługi.

Podczas uroczystej akademii Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Krzysztof Czajkowski wspomniał o historii powstania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 r., z której dziedzictwa czerpią kolejne pokolenia. Złożył gratulacje dla nagrodzonych i wyróżnionych nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi oraz przekazał wyrazy uznania nauczycielom za ich pracę i zaangażowanie na rzecz naszej młodzieży.

Głos zabrali również, m.in. przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Koninie, przedstawicielki związków zawodowych zrzeszających nauczycieli oraz Tomasz Nowak Poseł na Sejm RP.

Na zakończenie goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez uczniów pod okiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych.

Sala gimnastyczna. Po prawej stronie stoją kobieta w różowej sukni i mężczyzna ubrany na biało.
Zaproszeni goście siedzą na krzesłach po lewej i prawej stronie sali.
Gospodarze uroczystości i zaproszeni goście siedzą na żółtych krzesłach.
Zaproszeni goście siedzą na żółtych krzesłach. W tle zielona ściana sali.
Czworo uczniów ubranych w stroje z epoki oświecenia ogdrywa role w przedstawieniu.
Występ szkolnego chóru. Uczennice ubrane na czarno.
Dyrektorka żychlińskiej placówki stoi przy mównicy i przemawia do mikrofonu.
Dyrektorka stoi i przemawia. Kobieta i mężczyzna siedzą na fotelach w strojach z epoki oświecenia.
Zaproszeni goście siedzą na żółtych krzesłach.
Kobieta w różowej sukni z epoki oświecenia siedzi na fotelu. W tle siedzą uczniowie.
Mężczyzna w białej peruce i białym stroju z epoki oświecenia stoi i mówi do mikrofonu.
Mężczyzna w niebieskim garniturze przemawia przy mównicy. W tle siedzą uczniowie i są sztandary.
Dwie kobiety stoją obok siebie. W tle są sztandary i dekoracja ścienna związana z uroczystością.
Kobieta w czarnym garniturze wręcza róże stojącym obok siebie nauczycielkom i nauczycielom.
Kobieta oraz wyróżnione osoby z różami - trzy kobiety i dwóch mężczyzn - stoją obok siebie.
Mężczyzna w garniturze stoi i mówi do mikrofonu. W ręce trzyma czerwoną różę.
Dwóch mężczyzn w garniturach i kobieta w zielonym stroju. Kobieta odbiera gratulacje.
Dwóch mężczyzn w garniturach i kobieta w zielonym stroju. Kobieta ma przypięte do sukni odznaczenie.
Dyrektorki i dyrektorzy szkół oraz iinych placówek stoją obok siebie w rzędzie.
Kilkudziesięciu wyróżnionych pracowników kleczewskiej placówki stoi w rzędzie.
Kilkudziesięciu wyróżnionych pracowników z placówki w Sompolnie stoi w rzędzie.
Kilkunastu wyróżnionych pracowników powiatowej poradni psychologiczno-pedagogicznej stoi w rzędzie.
Kilkudziesięciu wyróżnionych pracowników rychwalskiej placówki stoi w rzędzie.
Kilkunastu wyróżnionych pracowników żychlińskiej placówki stoi w rzędzie.
Kobieta w białej koszuli i czarnej marynarce przemawia do mikrofonu na tle sztandarów.
Uczennice ubrane na czarno. Jedna śpiewa do mikrofonu, druga gra na skrzypcach.