Aktualności 2023

Powiat koniński wspiera cyklistów

22 sierpnia przed wejściem głównym do budynku Starostwa Powiatowego w Koninie miało miejsce nieodpłatne przekazanie samochodu osobowego na rzecz Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów w Koninie.

Zarząd Powiatu Konińskiego przychylił się do wniosku złożonego przez Konińskie Ludowe Towarzystwo Cyklistów i podjął uchwałę w sprawie nieodpłatnego przekazania na jego rzecz, użytkowanego dotąd przez starostwo, busa marki Volkswagen Caravelle 7HC. Zgodnie z treścią wniosku, samochód ma być wykorzystywany przez organizację do bezpiecznego przewozu dzieci i młodzieży na zawody i obozy sportowe. Dzięki przekazanemu pojazdowi  stowarzyszenie będzie miało większe możliwości w realizacji swoich celów.

W spotkaniu udział wzięli: Starosta Koniński Stanisław Bielik, Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego Ryszard Nawrocki, członek Zarządu Powiatu Radosław Kelm, Skarbnik Powiatu Radzisław Kozłowski oraz przedstawiciele Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów w Koninie wraz z podopiecznymi organizacji: prezes Kazimierz Zajączkowski, wiceprezes Marek Zawidzki, wiceprezes Robert Kierejewski, a także pracownicy starostwa i przedstawiciele lokalnych mediów.

Po przemówieniach i podziękowaniach za wsparcie, kluczyki do pojazdu zostały przekazane na ręce prezesa organizacji Kazimierza Zajączkowskiego przez Starostę Konińskiego, który życzył bezpiecznego użytkowania busa i powodzenia w dalszych działaniach klubu.

Jasnozielony bus. Na masce są herb i logo powiatu oraz napis dar starostwa powiatowego w koninie.
Trzech chłopców w sportowych strojach siedzi na rowerach przed zaparkowanym busem.
Młodzież w sportowych strojach stoi przed busem. Część z nich ma rowery.
Grupa mężczyzn stoi na parkingu. Starosta koniński udziela wywiadu dziennikarzom.
Uczestnicy spotkania stoją przed busem. Starosta udziela wywiadu.
Uczestnicy spotkania stoją przed busem. Mężczyzna udziela wywiadu.
Dwa kluczyki do auta leżą na czerwonej tacy.
Przewodniczący rady powiatu udziela wywiadu dziennikarzom przed zaparkowanym busem.
Mężczyzna w niebieskiej bluzce udziela wywiadu dziennikarzom.
Starosta wręcza mężczyźnie klucz do busa.
Mężczyzna w okularach oblewa busa szampanem.
Uczestnicy spotkania stoją przed busem.